Production Checklist (8.x-1.0-alpha4) - en to da translation catalogue (28 entries)

en: Content
da: Indhold

en: Modules
da: Moduler

en: User
da: Bruger

en: Email
da: E-mail

en: Available updates
da: Opdateringer

en: Custom
da: Tilpasset

en: Input format
da: Inputformat

en: Performance
da: Ydelse

en: Appearance
da: Udseende

en: Site information
da: Generel information

en: Permissions
da: Tilladelser

en: Testing
da: Test

en: Password Policy
da: Adgangskodepolitik

en: About
da: Om

en: Content language
da: Indholdssprog

en: Notification
da: Underretning

en: Status report
da: Statusrapport

en: Localization
da: Lokalisering

en: Top 'page not found' errors
da: Hyppige 'side ikke fundet'-fejl

en: Logs and records system events to syslog.
da: Logger og gemmer systemhændelser i syslog.

en: Content translation
da: Oversættelse af indhold

en: Logging and errors
da: Logning og fejl

en: Regional and language
da: Region og sprog

en: Recent log messages
da: Seneste logmeddelelser

en: Available translation updates
da: Tilgængelige opdateringer til oversættelser

en: Text formats and editors
da: Tekstformater og editors

en: Update notifications are not enabled. It is <strong>highly recommended</strong> that you enable the Update Manager module from the <a href=":module">module administration page</a> in order to stay up-to-date on new releases. For more information, <a href=":update">Update status handbook page</a>.
da: Opdateringsbeskeder er ikke slået til. Det anbefales <strong>kraftigt</strong> at du aktiverer Update Manager-modulet på <a href=":module">modulsiden</a> for at få besked om nye udgivelser. Se håndbogens afsnit om <a href=":update">Update status</a> for mere information.

en: Basic site settings
da: Grundlæggende indstillinger
