Profile (8.x-1.0-alpha6) - en to ur translation catalogue (16 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Type
ur: قِسم

en: Language
ur: زبان

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Edit
ur: تدوین

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: default
ur: ڈیفالٹ

en: Weight
ur: وزن

en: Label
ur: عنوان

en: Default
ur: طے شدہ

en: Add
ur: شامل کریں

en: Active
ur: فعال

en: Profile
ur: پروفائیل

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی
