Profile (8.x-1.0-rc6) - en to hi translation catalogue (33 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Type
hi: प्रकार

en: Language
hi: भाषा

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: default
hi: तयशुदा

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Updated
hi: अद्यतित

en: ID
hi: आईडी

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: Created
hi: निर्मित

en: All
hi: सभी

en: Active
hi: सक्रिय

en: active
hi: उपलब्ध

en: Desc
hi: अवरोही

en: Profile
hi: रुपरेखा

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Are you sure you want to delete %label?
hi: क्या आप वाकई %label हटाना चाहते हैं?

en: Display label
hi: प्रदर्शन लेबल

en: Changed
hi: बदल गया

en: Apply
hi: लागू करें

en: About
hi: के बारे में

en: Form mode
hi: फॉर्म मोड

en: Revision log message
hi: संशोधन लॉग संदेश

en: Revision user
hi: संशोधन यूज़र

en: Briefly describe the changes you have made.
hi: संक्षेप में परिवर्तन का वर्णन करे जो आपने किए हैं

en: The time that the current revision was created.
hi: समय है कि वर्तमान संशोधन बनाया गया था

en: The user ID of the author of the current revision.
hi: वर्तमान संशोधन के लेखक की उपयोगकर्ता आईडी।

en: Revision create time
hi: संशोधन समय बना
