Profile (8.x-1.1) - en to id translation catalogue (35 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: Language
id: Bahasa

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Edit
id: Sunting

en: default
id: standar

en: Default
id: Bawaan

en: Updated
id: Diperbaharui

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Active
id: Aktif

en: active
id: aktif

en: Owner
id: Pemilik

en: Profile
id: Profil

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Are you sure you want to delete %label?
id: Apa anda yakin menghapus %label?

en: profile
id: profil

en: not active
id: tidak aktif

en: Display label
id: Label tampilan

en: Changed
id: Berubah

en: Apply
id: Terapkan

en: Profiles
id: Profil

en: About
id: Tentang

en: Registration
id: Pendaftaran

en: Form mode
id: Mode borang

en: Revision log message
id: Catatan revisi

en: Profile type
id: Tipe Profil

en: Asc
id: Urutan turun

en: Revision user
id: Revisi pengguna

en: Briefly describe the changes you have made.
id: Jelaskan secara singkat perubahan yang telah Anda buat.

en: The time that the current revision was created.
id: Waktu dimana revisi terbaru dibuat.

en: The user ID of the author of the current revision.
id: ID pengguna penulis dari revisi saat ini.

en: Revision create time
id: Revisi mencatat waktu
