Profile (8.x-1.11) - en to fa translation catalogue (28 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: Language
fa: زبان

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: ویرایش

en: default
fa: پیش‌فرض

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Active
fa: فعال

en: active
fa: فعال

en: Owner
fa: مالک

en: Profile
fa: نمایه

en: profile
fa: نمایه

en: Display label
fa: عنوان نمایشی

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Profiles
fa: نمایه‌ها

en: Data
fa: داده

en: About
fa: درباره

en: Registration
fa: عضویت

en: profiles
fa: پروفایل‌ها

en: Revision log message
fa: پیغام گزارش بازبینی

en: Profile types
fa: انواع پروفایل

en: Save and manage fields
fa: ذخیره و مدیریت فیلدها
