Profile (8.x-1.13) - en to ro translation catalogue (42 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Type
ro: Tip

en: Language
ro: Limba

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: default
ro: implicit

en: Label
ro: Etichetă

en: Default
ro: Implicit

en: Updated
ro: Actualizat

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Active
ro: Activ

en: active
ro: activ

en: Desc
ro: Descendent

en: Owner
ro: Proprietar

en: Profile
ro: Profil

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Are you sure you want to delete %label?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %label?

en: profile
ro: profil

en: Display label
ro: Etichetă de afișare

en: Changed
ro: Schimbat

en: Apply
ro: Aplică

en: Profiles
ro: Profile

en: Data
ro: Dată

en: About
ro: Despre

en: Form mode
ro: Mod formular

en: Allowed roles
ro: Roluri permise

en: Revision log message
ro: Mesaj din jurnalul de revizuire

en: Profile type
ro: Tipul profilului

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Revision user
ro: Utilizatorul revizuirii

en: Briefly describe the changes you have made.
ro: Descrieți pe scurt modificările pe care le-ați făcut.

en: Save and manage fields
ro: Salvare și administrare câmpuri

en: The time that the current revision was created.
ro: Momentul în care revizia curentă a fost creată.

en: The user ID of the author of the current revision.
ro: ID-ul de utilizator al autorului reviziei curente.

en: Whether a new revision should be created by default
ro: Dacă o revizie nouă trebuie să fie creată în mod implicit

en: A serialized array of additional data.
ro: Un array serializat de date suplimentare.

en: Revision create time
ro: Ora revizuirii
