Profile (8.x-1.3) - en to cs translation catalogue (42 entries)

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Type
cs: Typ

en: Language
cs: Jazyk

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Edit
cs: Upravit

en: default
cs: výchozí

en: Label
cs: Popisek

en: Default
cs: Výchozí

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: User ID
cs: ID uživatele

en: Created
cs: Vytvořeno

en: All
cs: Vše

en: Active
cs: Aktivní

en: active
cs: aktivní

en: Desc
cs: Sestupně

en: Owner
cs: Vlastník

en: Profile
cs: Profil

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Are you sure you want to delete %label?
cs: Opravdu chcete smazat %label?

en: profile
cs: profil

en: not active
cs: neaktivní

en: Display label
cs: Zobrazit popisek

en: Changed
cs: Změněno

en: User page
cs: Stránka uživatele

en: Apply
cs: Použít

en: Profiles
cs: Profily

en: About
cs: Popis

en: Add profile
cs: Přidat profil

en: Form mode
cs: Režim formuláře

en: profiles
cs: profily

en: Revision log message
cs: Zpráva o revizi do logu

en: Profile types
cs: Typy profilů

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: Revision user
cs: Autor revize

en: Briefly describe the changes you have made.
cs: Stručně popsat provedené změny.

en: Save and manage fields
cs: Uložit a spravovat pole

en: The time that the current revision was created.
cs: Čas vytvoření aktuální revize.

en: The user ID of the author of the current revision.
cs: Uživatelské ID autora aktuální revize.

en: Revision create time
cs: Čas vytvoření revize
