Profile (8.x-1.8) - en to nl translation catalogue (48 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Language
nl: Taal

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Edit
nl: Bewerken

en: default
nl: standaard

en: Default
nl: Standaard

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Created
nl: Aangemaakt

en: All
nl: Alle

en: Active
nl: Actief

en: active
nl: actief

en: Desc
nl: Aflopend

en: Owner
nl: Eigenaar

en: Profile
nl: Profiel

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Are you sure you want to delete %label?
nl: Weet u zeker dat u %label wilt verwijderen?

en: %label has been deleted.
nl: %label is verwijderd.

en: profile
nl: profiel

en: not active
nl: niet actief

en: Display label
nl: Label weergeven

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: User page
nl: Profielpagina

en: Apply
nl: Toepassen

en: Profiles
nl: Profielen

en: Data
nl: Gegevens

en: About
nl: Over

en: Add profile
nl: Profiel toevoegen

en: Registration
nl: Inschrijving

en: Form mode
nl: Formuliermodus

en: Profile selection
nl: Profielkeuze

en: Allowed roles
nl: Toegelaten rollen

en: profiles
nl: profielen

en: Revision log message
nl: Logbericht van revisie

en: Profile types
nl: Profieltypes

en: Profile type
nl: Profieltype

en: Administer profile types
nl: Profieltypes beheren

en: Whether the profile is active.
nl: Of het profiel actief is of niet.

en: Asc
nl: Oplopend

en: Revision user
nl: Versie gebruiker

en: Briefly describe the changes you have made.
nl: Beschrijf de wijzigingen die u heeft aangebracht in het kort.

en: Save and manage fields
nl: Opslaan en velden beheren

en: The time that the current revision was created.
nl: Het tijdstip waarop de huidige revisie is aangemaakt.

en: The user ID of the author of the current revision.
nl: Gebruikers ID van de auteur van de huidige versie.

en: Whether a new revision should be created by default
nl: Of standaard een nieuwe revisie moet worden aangemaakt

en: A serialized array of additional data.
nl: Een geserialiseerde reeks van aanvullende gegevens.

en: Revision create time
nl: Versie aanmaaktijdstip

en: Form mode: @mode
nl: Formulier modus: @mode
