Project Browser (2.1.0-beta3) - en to it translation catalogue (37 entries)

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: Status
it: Stato

en: List
it: Elenco

en: Actions
it: Azioni

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Categories
it: Categorie

en: Search
it: Cerca

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Help
it: Aiuto

en: Continue
it: Continua

en: Configure
it: Configura

en: Last
it: Ultimo

en: Uninstall
it: Disinstalla

en: Install
it: Installa

en: Sort by
it: Ordina per

en: Source
it: Sorgente

en: Search results
it: Risultati della ricerca

en: First
it: Primo

en: Enabled filters
it: Filtri attivi

en: Permissions
it: Permessi

en: Installed
it: Installato

en: Recipes
it: Ricette

en: Grid
it: Griglia

en: Filter by category
it: Filtra per categoria

en: About
it: Informazioni

en: Default sort
it: Ordine predefinito

en: Newest first
it: Prima i più recenti

en: Directory path
it: Percorso cartella

en: Uses
it: Usa

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: Placeholder
it: Segnalibro

en: Clear selection
it: Pulisci la selezione

en: Learn more
it: Approfondisci
