Project Browser (2.1.0) - en to tr translation catalogue (36 entries)

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: Status
tr: Durum

en: List
tr: Liste

en: Actions
tr: Eylemler

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Projects
tr: Projeler

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Search
tr: Ara

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Help
tr: Yardım

en: Continue
tr: Devam et

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Last
tr: Son

en: Uninstall
tr: Kaldır

en: Install
tr: Kur

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Source
tr: Kaynak

en: Search results
tr: Arama sonuçları

en: First
tr: Birinci

en: Enabled filters
tr: Etkin filtreler

en: Permissions
tr: İzinler

en: Installed
tr: Kurulu

en: Recipes
tr: Tarif

en: Grid
tr: Izgara

en: Filter by category
tr: Kategoriye göre filtrele

en: About
tr: Hakkında

en: Default sort
tr: Öntanımlı sıralama

en: Newest first
tr: Önce en yeniler

en: Clear filters
tr: Filtreleri temizle

en: Uses
tr: Kullanım

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: Placeholder
tr: Yer tutucu
