Project Browser (2.1.1) - en to id translation catalogue (36 entries)

en: Previous
id: Sebelumnya

en: Next
id: Selanjutnya

en: List
id: Daftar

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Browse projects
id: Telusuri proyek

en: Projects
id: Proyek

en: Categories
id: Kategori

en: Search
id: Pencarian

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Help
id: Bantuan

en: Continue
id: Lanjutkan

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Last
id: Terakhir

en: Uninstall
id: Hapus instalan

en: Install
id: Instal

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Source
id: Sumber

en: Search results
id: Hasil pencarian

en: First
id: Pertama

en: Enabled filters
id: Filter yang diaktifkan

en: Permissions
id: Kewenangan

en: Installed
id: Terinstal

en: Recipes
id: Resep

en: Grid
id: Kotakan

en: Filter by category
id: Saring berdasarkan kategori

en: About
id: Tentang

en: Default sort
id: Urutan baku

en: Newest first
id: Mulai dari terbaru

en: Uses
id: Penggunaan

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: Compatible
id: Kompatibel

en: Not compatible
id: Tidak kompatibel
