Project Browser (2.1.2) - en to uk translation catalogue (45 entries)

en: Previous
uk: Попередній

en: Next
uk: Наступний

en: Status
uk: Стан

en: List
uk: Список

en: Actions
uk: Дії

en: Description
uk: Опис

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Browse projects
uk: Огляд проектів

en: Projects
uk: Проекти

en: Categories
uk: Категорії

en: Search
uk: Пошук

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: Help
uk: Довідка

en: Continue
uk: Продовжити

en: Configure
uk: Налаштувати

en: Last
uk: Останній

en: Uninstall
uk: Видалити

en: Install
uk: Встановити

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Source
uk: Джерело

en: Search results
uk: Результати пошуку

en: First
uk: Перший

en: Enabled filters
uk: Увімкнені фільтри

en: Permissions
uk: Повноваження

en: Installed
uk: Встановлено

en: Recipes
uk: Рецепти

en: Grid
uk: Сітка

en: Filter by category
uk: Фільтр за категорією

en: Contrib modules
uk: Підсумок внесків модулів у документ

en: About
uk: Про модуль

en: Default sort
uk: Базове впорядкування

en: Newest first
uk: Найновіші спочатку

en: Clear filters
uk: Очистити фільтри

en: Copied
uk: Скопійовано

en: Directory path
uk: Шлях до каталогу

en: Uses
uk: Використання

en: Sort options
uk: Параметри впорядкування

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: Project ID
uk: ID проєкту

en: Learn more
uk: Дізнатися більше

en: Compatible
uk: Сумісне

en: Not compatible
uk: Несумісне
