Project Browser (2.1.3) - en to fr translation catalogue (41 entries)

en: Previous
fr: Précédent

en: Next
fr: Suivant

en: Status
fr: État

en: List
fr: Lister

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Browse projects
fr: Parcourir les projets

en: Projects
fr: Projets

en: Categories
fr: Catégories

en: Search
fr: Rechercher

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: Help
fr: Aide

en: Continue
fr: Continuer

en: Configure
fr: Configurer

en: Last
fr: Dernier

en: Uninstall
fr: Désinstaller

en: Install
fr: Installer

en: Sort by
fr: Trier par

en: Search results
fr: Résultats de la recherche

en: First
fr: Premier(e)

en: Enabled filters
fr: Filtres activés

en: Permissions
fr: Droits

en: Installed
fr: Installé

en: Recipes
fr: Recettes

en: Grid
fr: Grille

en: Filter by category
fr: Filtrer par catégorie

en: Contrib modules
fr: Modules contribués

en: About
fr: À propos

en: Default sort
fr: Tri par défaut

en: Newest first
fr: Le plus récent d'abord

en: Clear filters
fr: Effacer les filtres

en: Copied
fr: Copié

en: Directory path
fr: Chemin du répertoire

en: Uses
fr: Utilisations

en: Sort options
fr: Options de tri

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: Project ID
fr: Identifiant (ID) de projet

en: Clear selection
fr: Vider la sélection

en: Learn more
fr: En savoir plus

en: Not compatible
fr: Non compatible
