projects (8.x-2.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (74 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Status
ar: الحالة

en: Operations
ar: عمليات

en: Item
ar: عنصر

en: Type
ar: النوع

en: List
ar: لائحة

en: Description
ar: الوصف

en: Article
ar: مقال

en: Comments
ar: التعليقات

en: Priority
ar: الأولوية

en: On
ar: في

en: Tags
ar: وسوم

en: Resources
ar: مصادر

en: Projects
ar: المشاريع

en: Project
ar: المشروع

en: Edit
ar: تحرير

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Number
ar: رقم

en: Image
ar: الصورة

en: Parent
ar: الأب

en: Name
ar: الاسم

en: Help
ar: المساعدة

en: High
ar: مرتفعة

en: Low
ar: منخفض

en: View
ar: عرض

en: Updated
ar: التحديث

en: Picture
ar: الصورة

en: Created
ar: الإنشاء

en: Exclude
ar: إقصاء

en: All
ar: الكل

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Page
ar: الصفحة

en: Off
ar: إيقاف

en: Comment
ar: التعليق

en: Filter
ar: انتقاء

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Medium
ar: متوسط

en: Desc
ar: تنازلي

en: Owner
ar: المالك

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Other
ar: آخر

en: User login
ar: دخول المستخدم

en: Task
ar: مهمة

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Transition
ar: الترجمة

en: Your message has been sent.
ar: أُرسلت رسالتك.

en: Changed
ar: تم التغير

en: Document
ar: وثيقة

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Tasks
ar: المهام

en: Administrator
ar: مدير

en: @type: updated %title.
ar: @type: تم تحديث %title.

en: No name
ar: لا يوجد اسم

en: Create @name
ar: أنشئ @name

en: Dates
ar: التواريخ

en: No content available.
ar: لا يوجد محتوى.

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Machine-readable name
ar: الاسم المقروء آليا

en: Resource
ar: مصدر

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
ar: الاسم البرمجي غير صحيح. يرجى إدخال اسم مختلف عن %invalid.

en: Basic page
ar: الصفحة الأساسية

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ar: استخدم <em>الصفحات الأساسية</em> للمحتوى الثابت، مثل صفحة 'عن الموقع'.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ar: استخدم <em>المقال</em> للمحتويات المتغيرة كالأخبار، والنشرات الصحفية أو ملاحظات المدونة.

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Wide
ar: واسع

en: Allows commenting on content
ar: السماح بالتعليق على المحتوى

en: There is no @entity_type yet. @add_link
ar: لا يوجد بعد  @entity_type . @add_link
