projects (8.x-2.0-alpha1) - en to el translation catalogue (86 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Status
el: Κατάσταση

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Item
el: Αντικείμενο

en: Type
el: Τύπος

en: List
el: Λίστα

en: Description
el: Περιγραφή

en: Article
el: Άρθρο

en: Comments
el: Σχόλια

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: On
el: Ανοικτό

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Resources
el: Πηγές

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Number
el: Αριθμός

en: Image
el: Εικόνα

en: Parent
el: Γονέας

en: Name
el: Όνομα

en: Help
el: Βοήθεια

en: High
el: Υψηλό

en: Low
el: Χαμηλό

en: View
el: Προβολή

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Picture
el: Εικόνα

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Exclude
el: Εξαίρεση

en: All
el: Όλες

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Page
el: Σελίδα

en: Off
el: Κλειστό

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Medium
el: Μέσο

en: Desc
el: Φθί

en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: Other
el: Άλλο

en: User login
el: Είσοδος

en: Class
el: Κλάση

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Your message has been sent.
el: Το μήνυμά σας στάλθηκε.

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: ‹ Previous
el: ‹ Προηγούμενο

en: Next ›
el: Επόμενο ›

en: Tasks
el: Εργασίες

en: Administrator
el: Διαχειριστής

en: @type: updated %title.
el: @type: ενημερώθηκε %title.

en: No name
el: Χωρίς όνομα

en: Create @name
el: Δημιουργία @name

en: Dates
el: Ημερομηνίες

en: No content available.
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμη ύλη.

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Machine-readable name
el: Μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα

en: Your virtual face or picture.
el: Το εικονικό σας πρόσωπο ή εικόνα.

en: Status messages
el: Μηνύματα κατάστασης

en: Main page content
el: Περιεχόμενο κεντρικής σελίδας

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
el: Μη έγκυρο μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα. Εισάγετε ένα όνομα διαφορετικό του %invalid.

en: Basic page
el: Βασική σελίδα

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
el: Χρησιμοποιήστε τις <em>βασικές σελίδες</em> για το στατικό σας περιεχόμενο, όπως μια σελίδα 'Σχετικά'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
el: Χρησιμοποιήστε ετικέτες για να ομαδοποιήσετε τα άρθρα σε κατηγορίες με παρόμοιο θέμα.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
el: Χρησιμοποιήστε τα <em>άρθρα</em> για ευαίσθητο στο χρόνο περιεχόμενο όπως νέα, δελτία τύπου ή ιστολογήματα.

en: Asc
el: Αύξ

en: Wide
el: Πλατύ

en: Full HTML
el: Πλήρης HTML

en: Combine fields filter
el: Συνδυασμός φίλτρου πεδίων

en: Default comments
el: Προεπιλεγμένα σχόλια

en: Allows commenting on content
el: Επιτρέπει τον σχολιασμό στο περιεχόμενο

en: Primary admin actions
el: Πρωτεύουσες ενέργειες διαχείρισης

en: Basic block
el: Βασικό μπλοκ

en: A basic block contains a title and a body.
el: Ένα βασικό μπλοκ περιέχει έναν τίτλο και ένα κυρίως κείμενο.

en: Website feedback
el: Σχόλια για τον ιστότοπο

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
el: Εισάγετε μία λίστα λέξεων διαχωρισμένων με κόμματα. Για παράδειγμα: Άμστερνταμ, Μεξικό, "Κλίβελαντ, Οχάιο"

en: Basic HTML
el: Βασική HTML

en: Restricted HTML
el: HTML με περιορισμούς

en: Max 1300x1300
el: Μέγιστη διάσταση 1300x1300

en: Max 2600x2600
el: Μέγιστη διάσταση 2600x2600

en: Max 325x325
el: Μέγιστη διάσταση 325x325

en: Max 650x650
el: Μέγιστη διάσταση 650x650

en: Narrow
el: Στενό

en: There is no @entity_type yet. @add_link
el: Δεν υπάρχει ακόμη @entity_type. @add_link
