projects (8.x-2.0-alpha1) - en to fi translation catalogue (97 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Status
fi: Tila

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Item
fi: Nimike

en: Type
fi: Tyyppi

en: List
fi: Lista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Article
fi: Artikkeli

en: Comments
fi: Kommentit

en: Priority
fi: Tärkeys

en: On
fi: Käytössä

en: Tags
fi: Tagit

en: Resources
fi: Resurssit

en: Projects
fi: Projektit

en: Project
fi: Projekti

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: Number
fi: Numero

en: Image
fi: Kuva

en: Parent
fi: Isäntä

en: Name
fi: Nimi

en: Help
fi: Ohje

en: High
fi: Korkein

en: Low
fi: Alin

en: View
fi: Näytä

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Issues
fi: Julkaisut

en: Issue
fi: Numero

en: Picture
fi: Kuva

en: Created
fi: Luotu

en: Exclude
fi: Jätä pois

en: All
fi: Kaikki

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Page
fi: Sivu

en: Off
fi: Pois päältä

en: Comment
fi: Kommentti

en: Filter
fi: Suodatus

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Medium
fi: Keskiverto

en: Owner
fi: Omistaja

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Other
fi: Muu

en: User login
fi: Kirjautuminen

en: Class
fi: Luokka

en: Task
fi: Tehtävä

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Transition
fi: Sivunsiirto

en: Your message has been sent.
fi: Viestisi on lähetetty.

en: Add project
fi: Lisää projekti

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Due date
fi: Eräpäivä

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Tasks
fi: Tehtävät

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: @type: updated %title.
fi: @type: päivitettiin %title.

en: Organization
fi: Organisaatio

en: No name
fi: Ei nimeä

en: Create @name
fi: Luo @name

en: Dates
fi: Päivämäärät

en: No content available.
fi: Ei sisältöä.

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Machine-readable name
fi: Koneellisesti luettava nimi

en: Resource
fi: Resurssi

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Your virtual face or picture.
fi: Virtuaaliset kasvosi tai kuvasi.

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
fi: Epäkelpo koneluettava nimi. Syötä jokin muu nimi kuin %invalid.

en: Basic page
fi: Perussivu

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fi: Käytä <em>perussivuja</em> staattiseen sisältöösi kuten esimerkiksi "Tietoa meistä" sivu.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
fi: Käytä tageja samantyyppisten artikkeleiden luokittelussa kategorioihin.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
fi: Käytä <em>artikkeleita</em> aikasensitiiviselle sisällölle kuten uutiset, lehdistötiedotteet tai blogipostit.

en: Master
fi: Isäntä

en: Wide
fi: Leveä

en: Full HTML
fi: Täysi HTML

en: Combine fields filter
fi: Yhdistä kenttien suodattimet

en: Default comments
fi: Oletuskommentit

en: Allows commenting on content
fi: Sallii sisällön kommentoinnin

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

en: Basic block
fi: Peruslohko

en: A basic block contains a title and a body.
fi: Peruslohko sisältää otsikon ja leipätekstin

en: Website feedback
fi: Sivuston palaute

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
fi: Syötä pilkulla erotettu lista. Esimerkiksi: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"

en: Basic HTML
fi: Perus-HTML

en: Restricted HTML
fi: Rajattu HTML

en: Max 1300x1300
fi: Enintään 1300×1300

en: Max 2600x2600
fi: Enintään 2600×2600

en: Max 325x325
fi: Enintään 325×325

en: Max 650x650
fi: Enintään 600×600

en: Narrow
fi: Kapea
