projects (8.x-2.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (102 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Operations
sv: Funktioner

en: Item
sv: Artikel

en: Type
sv: Typ

en: List
sv: Lista

en: Description
sv: Beskrivning

en: Article
sv: Artikel

en: Comments
sv: Kommentarer

en: Priority
sv: Prioritet

en: On
sv: På

en: Tags
sv: Etiketter

en: Resources
sv: Resurser

en: Projects
sv: Projekt

en: Project
sv: Projekt

en: Edit
sv: Redigera

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: Number
sv: Tal

en: Image
sv: Bild

en: Parent
sv: Ovanliggande

en: Name
sv: Namn

en: Help
sv: Hjälp

en: High
sv: Hög

en: Low
sv: Låg

en: View
sv: Visa

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Issue
sv: Avvikelse

en: Picture
sv: Bild

en: Created
sv: Skapad

en: Exclude
sv: Uteslut

en: All
sv: Alla

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Page
sv: Sida

en: Off
sv: Av

en: Comment
sv: Kommentar

en: Filter
sv: Filtrera

en: Promoted to front page
sv: Visas på startsidan

en: Medium
sv: Mellan

en: Desc
sv: Fallande

en: Owner
sv: Ägare

en: Configuration
sv: Konfiguration

en: Other
sv: Övriga

en: User login
sv: Användarinloggning

en: Class
sv: Klass

en: Task
sv: Uppgift

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Transition
sv: Övergång

en: Your message has been sent.
sv: Ditt meddelande har skickats.

en: Add project
sv: Lägg till projekt

en: Changed
sv: Ändrad

en: Due date
sv: Förfallodag

en: Document
sv: Dokument

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Tasks
sv: Uppgifter

en: Administrator
sv: Administratör

en: @type: updated %title.
sv: @type: uppdaterade %title.

en: Organization
sv: Organisation

en: No name
sv: Inget namn

en: Progress status
sv: Utvecklingsförlopp

en: Create @name
sv: Skapa @name

en: Dates
sv: Datum

en: No content available.
sv: Inget innehåll tillgängligt.

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: Machine-readable name
sv: Maskinläsbart namn

en: Resource
sv: Resurs

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Your virtual face or picture.
sv: Ditt virtuella ansikte eller bild.

en: Breadcrumbs
sv: Länkstigar

en: Status messages
sv: Statusmeddelande

en: Main page content
sv: Huvudsakligt sidinnehåll

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
sv: Det maskinläsbara namnet är ogiltigt. Ange ett annat namn än %invalid.

en: Basic page
sv: Enkel sida

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
sv: Använd <em>enkla sidor</em> för ditt statiska innehåll, såsom en sida "Om oss".

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
sv: Använd etiketter för att gruppera artiklar med liknande ämnen till kategorier.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
sv: Använd <em>artiklar</em> för tidskänsligt innehåll som nyheter, pressreleaser eller blogginlägg.

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Wide
sv: Bred

en: Full HTML
sv: Fullständig HTML

en: Combine fields filter
sv: Kombinera filterfält

en: Resource lists
sv: Resurslistor

en: Default comments
sv: Standardkommentarer

en: Allows commenting on content
sv: Tillåter kommentering på innehåll

en: Primary admin actions
sv: Primära administratörsåtgärder

en: Basic block
sv: Grundläggande block

en: A basic block contains a title and a body.
sv: Ett enkelt block innehåller en titel och en brödtext.

en: Website feedback
sv: Återkoppling till webbplats

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
sv: Ange en kommaseparerad lista. Till exempel: Stockholm, Lilla Edet, "Linköping, Östergötland"

en: Basic HTML
sv: Grundläggande HTML

en: Restricted HTML
sv: Begränsad HTML

en: Max 1300x1300
sv: Maximalt 1300x1300

en: Max 2600x2600
sv: Maximalt 2600x2600

en: Max 325x325
sv: Maximalt 325x325

en: Max 650x650
sv: Maximalt 650x650

en: Narrow
sv: Smal

en: There is no @entity_type yet. @add_link
sv: Det finns ingen @entity_type än. @add_link

en: Issue type
sv: Avvikelse typ
