Prometheus Exporter (2.0.0-beta3) - en to pl translation catalogue (10 entries)

en: Save configuration
pl: Zapisz konfigurację

en: Enabled
pl: Włączone

en: Weight
pl: Waga

en: The configuration options have been saved.
pl: Konfiguracja została zapisana.

en: Update status
pl: Nowe wersje

en: Node Types
pl: Typy węzłów

en: Provider
pl: Usługodawca

en: Node count
pl: Liczba węzłów

en: Queue size
pl: Rozmiar kolejki

en: Weight for @title
pl: Waga dla @title
