Properties Field (1.0.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (9 entries)

en: Type
bn: টাইপ

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Size
bn: সাইজ

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Weight
bn: ভর

en: General
bn: সাধারণ

en: Add another item
bn: অন্য আইটেম যুক্ত করুন

en: Space
bn: স্পেস

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
