Properties Field (1.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (21 entries)

en: Value
hi: मान

en: Type
hi: प्रकार

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Size
hi: आकार

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Weight
hi: मान

en: Label
hi: लेबल

en: Length
hi: लंबाई

en: General
hi: सामान्य

en: String
hi: स्ट्रिंग

en: Integer
hi: पूर्णांक

en: Add another item
hi: एक और आइटम जोड़ें

en: Decimal
hi: दशमलव

en: Decimal marker
hi: दशमलव निशान

en: Space
hi: जगह

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Decimal point
hi: दशमलव बिंदु

en: Comma
hi: अल्पविराम

en: Thousand marker
hi: हजार मार्कर.

en: Apostrophe
hi: एपॉस्ट्रॉफ़ी

en: Thin space
hi: पतली जगह
