Properties Field (1.0.0-alpha1) - en to ur translation catalogue (10 entries)

en: Value
ur: قیمت

en: Type
ur: قِسم

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Size
ur: حجم

en: - None -
ur: - کوئی بھی نہیں -

en: Weight
ur: وزن

en: Label
ur: عنوان

en: Length
ur: لمبائی

en: String
ur: سطر

en: Integer
ur: صحیح عدد
