Properties Field (1.0.0-alpha2) - en to da translation catalogue (26 entries)

en: Value
da: Værdi

en: Remove
da: Fjern

en: Size
da: Størrelse

en: - None -
da: - Ingen -

en: Weight
da: Vægt

en: Label
da: Etiket

en: Length
da: Længde

en: General
da: Generelt

en: String
da: Tekst

en: Integer
da: Heltal

en: Unit
da: Enhed

en: Grams
da: Gram

en: Kilograms
da: Kg

en: Feet
da: Fod

en: Select
da: Vælg

en: Add another item
da: Tilføj endnu et element

en: Decimal
da: Decimaltal

en: Decimal marker
da: Decimalmarkør

en: Space
da: Mellemrum

en: Machine name
da: Internt navn

en: Properties
da: Egenskaber

en: Decimal point
da: Decimaltegn

en: Comma
da: Komma

en: Thousand marker
da: Tusindadskiller

en: Apostrophe
da: Apostrof

en: Thin space
da: Tyndt mellemrum
