Properties Field (1.0.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (22 entries)

en: Value
ro: Valoare

en: Type
ro: Tip

en: Remove
ro: Elimină

en: Size
ro: Mărime

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Weight
ro: Greutate

en: Label
ro: Etichetă

en: Length
ro: Lungime

en: String
ro: Șir text

en: Integer
ro: Număr întreg

en: Select
ro: Alege

en: Add another item
ro: Adugă alt element

en: Decimal
ro: Zecimal

en: Decimal marker
ro: Separator zecimale

en: Space
ro: spațiu

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Properties
ro: Proprietăți

en: Decimal point
ro: Separator zecimal

en: Comma
ro: virgulă

en: Thousand marker
ro: Marcaj cifra miilor

en: Apostrophe
ro: Apostrof

en: Thin space
ro: Spațiu îngust
