Properties Field (1.0.0-alpha3) - en to el translation catalogue (25 entries)

en: Value
el: Αξία

en: Type
el: Τύπος

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Size
el: Μέγεθος

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Weight
el: Βάρος

en: Label
el: Ετικέτα

en: Length
el: Μήκος

en: General
el: Γενικά

en: String
el: Φράση

en: Integer
el: Ακέραιος αριθμός

en: Grams
el: Γραμμάρια

en: Kilograms
el: Κιλά

en: Feet
el: Πόδια

en: Select
el: Επιλογή

en: Add another item
el: Προσθήκη ενός ακόμα αντικειμένου

en: Decimal
el: Δεκαδικός αριθμός

en: Decimal marker
el: Χαρακτήρας υποδιαστολής

en: Space
el: Διάστημα

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Decimal point
el: Υποδιαστολή

en: Comma
el: Κόμμα

en: Thousand marker
el: Διαχωριστής χιλιάδας

en: Apostrophe
el: Απόστροφος

en: Thin space
el: Λεπτό κενό
