Properties Field (1.0.0-beta1) - en to bo translation catalogue (21 entries)

en: Value
bo: ཐོབ་གྲངས

en: Type
bo: རིགས

en: Remove
bo: བསུབ་པ

en: Size
bo: ཆེ་ཆུང

en: - None -
bo: - མེད། -

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: General
bo: སྤྱིར་བཏང

en: String
bo: ཡིག་ཕྲེང

en: Integer
bo: ཧྲིལ་གྲངས

en: Select
bo: གདམ་གསེས

en: Add another item
bo: ནང་ཚན་གཞན་ཞིག་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ

en: Decimal
bo: སིལ་གྲངས

en: Decimal marker
bo: སིལ་གྲངས་རྟགས

en: Space
bo: སྟོང་བ

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: Properties
bo: གཏོག་གཤིས།

en: Decimal point
bo: སིལ་གྲངས་ཚེག

en: Comma
bo: ཚེག་འབྲིང༼,༽

en: Thousand marker
bo: སྟོང་རྟགས

en: Apostrophe
bo: སྤྱི་ཚེག༼'༽
