Properties Field (1.0.0-beta1) - en to hu translation catalogue (27 entries)

en: Value
hu: Érték

en: Type
hu: Típus

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Size
hu: Méret

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Weight
hu: Súly

en: Label
hu: Címke

en: Length
hu: Hosszúság

en: General
hu: Általános

en: String
hu: Karaktersorozat

en: Integer
hu: Egész szám

en: Unit
hu: Egység

en: Grams
hu: Gramm

en: Kilograms
hu: Kilogramm

en: Feet
hu: Láb

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Add another item
hu: Újabb elem hozzáadása

en: Decimal
hu: Decimális

en: Decimal marker
hu: Decimális jelölő

en: Space
hu: Szóköz

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Decimal point
hu: Tizedespont

en: Comma
hu: Vessző

en: Thousand marker
hu: Ezres elválasztó

en: Apostrophe
hu: Aposztróf

en: Thin space
hu: Kevés hely
