Properties Field (1.0.0-beta1) - en to ja translation catalogue (27 entries)

en: Value
ja: 値

en: Type
ja: タイプ

en: Remove
ja: 削除

en: Size
ja: サイズ

en: - None -
ja: - なし -

en: Weight
ja: ウェイト

en: Label
ja: ラベル

en: Length
ja: 長さ

en: General
ja: 全般

en: String
ja: 文字列

en: Integer
ja: 整数

en: Unit
ja: 単位

en: Grams
ja: グラム

en: Kilograms
ja: キログラム

en: Feet
ja: フィート

en: Select
ja: 選択

en: Add another item
ja: 別のアイテムを追加

en: Decimal
ja: 固定小数点数値

en: Decimal marker
ja: 小数点記号

en: Space
ja: スペース

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Properties
ja: プロパティー

en: Decimal point
ja: 小数点

en: Comma
ja: コンマ

en: Thousand marker
ja: 千の位の印

en: Apostrophe
ja: アポストロフィー（'）

en: Thin space
ja: 細い空白
