Properties Field (1.0.0-beta2) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Value
id: Nilai

en: Type
id: Jenis

en: Remove
id: Hapus

en: Size
id: Ukuran

en: - None -
id: - Tiada -

en: Weight
id: Bobot

en: Length
id: Panjang

en: General
id: Umum

en: String
id: Untai

en: Integer
id: Bilangan bulat

en: Grams
id: Gram

en: Kilograms
id: Kilogram

en: Feet
id: Kaki

en: Select
id: Pilih

en: Add another item
id: Tambahkan item lain

en: Decimal
id: Desimal

en: Decimal marker
id: Tanda desimal

en: Space
id: Ruang kapasitas

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Properties
id: Properti

en: Decimal point
id: Poin desimal

en: Comma
id: Koma

en: Thousand marker
id: Pemisah Ribuan

en: Apostrophe
id: kutip satu

en: Thin space
id: Ruang tipis
