Properties Field (1.0.0) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Value
pt: Valor

en: Type
pt: Tipo

en: Remove
pt: Remover

en: Size
pt: Tamanho

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Weight
pt: Peso

en: Label
pt: Rótulo

en: Length
pt: Comprimento

en: General
pt: Geral

en: Integer
pt: Inteiro

en: Unit
pt: Unidade

en: Grams
pt: Gramas

en: Kilograms
pt: Quilogramas

en: Feet
pt: Pés

en: Select
pt: Selecionar

en: Add another item
pt: Adicionar outro item

en: Decimal marker
pt: Separador decimal

en: Space
pt: Espaço

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Properties
pt: Propriedades

en: Decimal point
pt: Ponto

en: Comma
pt: Virgula

en: Thousand marker
pt: Limitador de milhar

en: Apostrophe
pt: Apóstrofo

en: Thin space
pt: Espaço fino
