Properties Field (1.1.0) - en to ca translation catalogue (24 entries)

en: Value
ca: Valor

en: Type
ca: Tipus

en: Remove
ca: Elimina

en: Size
ca: Mida

en: - None -
ca: - Cap -

en: Weight
ca: Pes

en: Label
ca: Etiqueta

en: Length
ca: Llargada

en: String
ca: Cadena

en: Integer
ca: Enter

en: Unit
ca: Unitat

en: Kilograms
ca: Quilograms

en: Feet
ca: Peus

en: Select
ca: Seleccioneu

en: Add another item
ca: Afegeix un altre element

en: Decimal marker
ca: Separador de decimals

en: Space
ca: Espai

en: Machine name
ca: Nom-màquina

en: Properties
ca: Propietats

en: Decimal point
ca: Punt decimal

en: Comma
ca: Coma

en: Thousand marker
ca: Indicador de milers

en: Apostrophe
ca: Apòstrof

en: Thin space
ca: Lleuger espai
