Properties Field (1.1.0) - en to es translation catalogue (25 entries)

en: Value
es: Valor

en: Type
es: Tipo

en: Remove
es: Eliminar

en: Size
es: Tamaño

en: - None -
es: - Ninguno -

en: Weight
es: Peso

en: Label
es: Etiqueta

en: Length
es: Longitud

en: String
es: Cadena de caracteres

en: Integer
es: Número entero

en: Unit
es: Unidad

en: Grams
es: Gramos

en: Kilograms
es: Kilogramos

en: Feet
es: Pies

en: Select
es: Seleccionar

en: Add another item
es: Añadir otro elemento

en: Decimal marker
es: Marcador decimal

en: Space
es: Espacio

en: Machine name
es: Nombre de sistema

en: Properties
es: Propiedades

en: Decimal point
es: Coma decimal

en: Comma
es: Coma

en: Thousand marker
es: Indicador de millares

en: Apostrophe
es: Apóstrofe

en: Thin space
es: Espacio pequeño
