Properties Field (1.1.0) - en to fa translation catalogue (23 entries)

en: Value
fa: مقدار

en: Type
fa: نوع

en: Remove
fa: حذف

en: Size
fa: اندازه

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Weight
fa: وزن

en: Label
fa: برچسب

en: Length
fa: طول

en: General
fa: عمومی

en: String
fa: رشته

en: Integer
fa: صحیح

en: Grams
fa: گرم

en: Kilograms
fa: کیلوگرم

en: Feet
fa: فوت

en: Select
fa: انتخاب

en: Add another item
fa: افزودن آیتم دیگر

en: Decimal
fa: اعشار

en: Decimal marker
fa: علامت اعشار

en: Space
fa: فاصله

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Decimal point
fa: ممیز دهدهی

en: Comma
fa: کاما

en: Thousand marker
fa: علامت هزارگان
