Properties Field (1.1.0) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Value
fr: Valeur

en: Remove
fr: Retirer

en: Size
fr: Taille

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Weight
fr: Poids

en: Label
fr: Libellé

en: Length
fr: Longueur

en: General
fr: Général

en: String
fr: Chaîne de caractères

en: Integer
fr: Entier

en: Unit
fr: Unité

en: Grams
fr: Grammes

en: Kilograms
fr: Kilogrammes

en: Feet
fr: Pieds

en: Select
fr: Sélectionner

en: Add another item
fr: Ajouter un autre élément

en: Decimal
fr: Décimal

en: Decimal marker
fr: Séparateur de décimales

en: Space
fr: Espace

en: Machine name
fr: Nom système

en: Properties
fr: Propriétés

en: Decimal point
fr: Marqueur décimal

en: Comma
fr: Virgule

en: Thousand marker
fr: Marqueur des milliers

en: Thin space
fr: Espace fin
