Properties Field (1.1.0) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Value
it: Valore

en: Type
it: Tipo

en: Remove
it: Elimina

en: Size
it: Dimensione

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Weight
it: Peso

en: Label
it: Etichetta

en: Length
it: Lunghezza

en: General
it: Generale

en: String
it: Testo

en: Integer
it: Intero

en: Unit
it: Unità

en: Grams
it: Grammi

en: Kilograms
it: Chilogrammi

en: Feet
it: Piede

en: Select
it: Scegliere

en: Add another item
it: Aggiungi un altro elemento

en: Decimal
it: Decimale

en: Decimal marker
it: Simbolo decimale

en: Space
it: Spazio

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Properties
it: Proprietà

en: Decimal point
it: Virgola decimale

en: Comma
it: Virgola

en: Thousand marker
it: Separatore delle migliaia

en: Apostrophe
it: Apostrofo

en: Thin space
it: Spazio sottile
