Properties Field (1.1.0) - en to ru translation catalogue (32 entries)

en: Value
ru: Значение

en: Type
ru: Тип

en: Remove
ru: Удалить

en: Size
ru: Размер

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Weight
ru: Вес

en: Label
ru: Метка

en: Length
ru: Длина

en: General
ru: Общий

en: String
ru: Строка

en: Integer
ru: Целое число

en: Unit
ru: Единица измерения

en: Grams
ru: Граммы

en: Kilograms
ru: Килограммы

en: Feet
ru: Футы

en: Select
ru: Выбрать

en: Add another item
ru: Добавить ещё

en: Decimal
ru: Десятичное число

en: Decimal marker
ru: Разделитель целой и дробной части

en: Space
ru: Пробел

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Meter
ru: Метр

en: Properties
ru: Свойства

en: Decimal point
ru: Десятичная точка

en: Comma
ru: Запятая

en: Kilometer
ru: Километр

en: Centimeter
ru: Сантиметр

en: Inch
ru: Дюйм

en: Mile
ru: Миля

en: Thousand marker
ru: Разделитель тысяч

en: Apostrophe
ru: Апостроф

en: Thin space
ru: Узкий пробел
