ProseMirror (1.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (34 entries)

en: Content
fr: Contenu

en: Groups
fr: Groupes

en: Group
fr: Groupe

en: Tag
fr: Étiquette

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: Text
fr: Texte

en: Inline
fr: En ligne

en: Media
fr: Média

en: Attributes
fr: Attributs

en: Class
fr: Classe

en: CSS classes
fr: Classes CSS

en: Add group
fr: Ajouter un groupe

en: Add another rule
fr: Ajouter une autre règle

en: CSS Classes
fr: Classes CSS

en: Mark
fr: Score

en: Machine name
fr: Nom système

en: Paragraph
fr: Paragraphe

en: Column
fr: Colonne

en: Element
fr: Élément

en: Editable
fr: Modifiable

en: Tables
fr: Tableaux

en: Row
fr: Ligne

en: Variants
fr: Variantes

en: Rule type
fr: Type de règle

en: Text group
fr: Groupes de texte

en: Add element
fr: Ajouter un élément

en: Remove rule
fr: Retirer la règle

en: Marks
fr: Scores

en: Add or select media
fr: Ajouter ou sélectionner un média

en: Content Block
fr: Bloc de contenu

en: Language label
fr: Libellé de la langue
