ProseMirror (1.0.0-beta1) - en to he translation catalogue (29 entries)

en: Content
he: תוכן

en: Groups
he: קבוצות

en: Group
he: קבוצה

en: Type
he: סוג

en: Description
he: תיאור

en: Tag
he: תגית

en: - None -
he: - ללא -

en: Weight
he: משקל

en: Settings
he: הגדרות

en: Label
he: תווית

en: Text
he: טקסט

en: Options
he: אפשרויות

en: Inline
he: בשורה (inline)

en: Maximum
he: מקסימום

en: Media
he: מדיה

en: Code
he: קוד

en: Attributes
he: מאפיינים

en: Add group
he: הוספת קבוצה

en: Style
he: סגנון

en: Minimum
he: מינימום

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Column
he: עמודה

en: Element
he: אלמנט

en: Direction
he: כיוון

en: Tables
he: טבלאות

en: Row
he: שורה

en: Variants
he: וריאנטים

en: Rule type
he: סוג כלל

en: Text group
he: קבוצת טקסט
