ProseMirror (1.0.0-beta1) - en to hi translation catalogue (24 entries)

en: Content
hi: सामग्री

en: Groups
hi: समूह

en: Group
hi: समूह

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: Tag
hi: अंकितक

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: Text
hi: लेख

en: Options
hi: विकल्प

en: Inline
hi: पंक्ति में

en: Maximum
hi: ज्यादा से ज्यादा

en: Media
hi: मीडिया

en: Code
hi: कोड

en: Attributes
hi: गुण

en: Add group
hi: समूह जोड़ें

en: Style
hi: अंदाज

en: Minimum
hi: न्यूनतम

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Direction
hi: दिशा

en: Rule type
hi: नियम प्रकार

en: Text group
hi: पाठ समूह
