ProseMirror (1.0.0-beta1) - en to ja translation catalogue (35 entries)

en: Content
ja: コンテンツ

en: Groups
ja: グループ

en: Group
ja: グループ

en: Type
ja: タイプ

en: Description
ja: 説明

en: Tag
ja: タグ

en: - None -
ja: - なし -

en: Weight
ja: ウェイト

en: Settings
ja: 設定

en: Label
ja: ラベル

en: Text
ja: テキスト

en: Options
ja: オプション

en: Inline
ja: インライン

en: Maximum
ja: 最大

en: Media
ja: メディア

en: Code
ja: コード

en: Attributes
ja: 属性

en: Class
ja: クラス

en: CSS classes
ja: CSSクラス

en: Add group
ja: グループの追加

en: Style
ja: スタイル

en: Minimum
ja: 最小

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Column
ja: カラム

en: Element
ja: 要素

en: Editable
ja: 編集可能

en: Direction
ja: 方向

en: Tables
ja: テーブル

en: Row
ja: 行

en: Rule type
ja: ルールタイプ

en: Text group
ja: テキストグループ

en: Elements
ja: 要素

en: Add element
ja: 要素を追加

en: Remove rule
ja: 削除ルール

en: Add or select media
ja: メディアを追加あるいは選択
