ProseMirror (1.0.0-beta1) - en to oc translation catalogue (23 entries)

en: Content
oc: Contengut

en: Groups
oc: Gropes

en: Group
oc: Grop

en: Type
oc: Tipe

en: Description
oc: Descripcion

en: Tag
oc: Etiqueta

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Weight
oc: Pes

en: Settings
oc: Paramètres

en: Label
oc: Etiqueta

en: Text
oc: Tèxte

en: Options
oc: Opcions

en: Inline
oc: Sus la meteissa linha

en: Media
oc: Mèdia

en: Code
oc: Còde

en: Style
oc: Estil

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Column
oc: Colomna

en: Direction
oc: Direccion

en: Row
oc: Linha

en: Variants
oc: Variantas

en: Rule type
oc: Tipe de règla

en: Text group
oc: Gropes de tèxte
