ProseMirror (1.0.0-beta2) - en to ar translation catalogue (29 entries)

en: Content
ar: المحتوى

en: Groups
ar: مجموعات

en: Group
ar: المجموعة

en: Type
ar: النوع

en: Description
ar: الوصف

en: Tag
ar: وسم

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Label
ar: التسمية

en: Text
ar: نص

en: Options
ar: الخيارات

en: Inline
ar: داخل المحتوى

en: Maximum
ar: أقصى قيمة

en: Media
ar: ميديا

en: Code
ar: الكود

en: Attributes
ar: سمات

en: Add group
ar: إضافة مجموعة

en: Style
ar: نمط

en: Minimum
ar: أقل قيمة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Column
ar: العمود

en: Element
ar: عنصر

en: Direction
ar: الاتجاه

en: Row
ar: صف

en: Variants
ar: المتغيرات

en: Rule type
ar: نوع القاعدة

en: Text group
ar: مجموعة النصوص

en: Elements
ar: العناصر
