ProseMirror (1.0.0-beta2) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Groups
it: Gruppi

en: Group
it: Gruppo

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Tag
it: Etichetta

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Text
it: Testo

en: Options
it: Opzioni

en: Inline
it: In linea

en: Maximum
it: Massimo

en: Code
it: Codice

en: Attributes
it: Attributi

en: Class
it: Classe

en: CSS classes
it: classi CSS

en: Add group
it: Aggiungi gruppo

en: Style
it: Stile

en: Minimum
it: Minimo

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Paragraph
it: Paragrafo

en: Column
it: Colonna

en: Element
it: Elemento

en: Editable
it: Modificabile

en: Direction
it: Direzione

en: Row
it: Riga

en: Variants
it: Varianti

en: Rule type
it: Tipo di regola

en: Text group
it: Gruppo di testo

en: Elements
it: Elementi

en: Add element
it: Aggiungi elemento
