ProseMirror (1.0.0-beta2) - en to fa translation catalogue (24 entries)

en: Content
fa: محتوا

en: Groups
fa: گروه‌ها

en: Group
fa: گروه

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: Tag
fa: برچسب

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Text
fa: متن

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Inline
fa: درون خطی

en: Maximum
fa: حداکثر

en: Media
fa: رسانه

en: Attributes
fa: مشخصه‌ها

en: Add group
fa: افزودن گروه

en: Style
fa: اصلوب

en: Minimum
fa: حداقل

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: Paragraph
fa: فقره

en: Column
fa: ستون

en: Direction
fa: جهت

en: Row
fa: سطر
