ProseMirror (1.0.0-beta2) - en to sv translation catalogue (35 entries)

en: Content
sv: Innehåll

en: Groups
sv: Grupper

en: Group
sv: Grupp

en: Type
sv: Typ

en: Description
sv: Beskrivning

en: Tag
sv: Etikett

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Weight
sv: Vikt

en: Settings
sv: Inställningar

en: Label
sv: Etikett

en: Options
sv: Alternativ

en: Inline
sv: Löpande

en: Maximum
sv: Största

en: Code
sv: Kod

en: Attributes
sv: Egenskaper

en: Class
sv: Klass

en: CSS classes
sv: Stilmallsklasser

en: Add group
sv: Lägg till grupp

en: Style
sv: Stil

en: CSS Classes
sv: Stilmallsklasser (CSS)

en: Minimum
sv: Lägsta

en: Tag name
sv: Namn på etikett

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Paragraph
sv: Paragraf

en: Column
sv: Kolumn

en: Editable
sv: Redigerbar

en: Direction
sv: Riktning

en: Tables
sv: Tabeller

en: Row
sv: Rad

en: Variants
sv: Varianter

en: Rule type
sv: Regeltyp

en: Text group
sv: Textgrupp

en: Add element
sv: Lägg till element

en: Remove rule
sv: Ta bort regel

en: Add or select media
sv: Lägg till eller välj media
