ProseMirror (1.0.0-beta2) - en to pt translation catalogue (37 entries)

en: Content
pt: Conteúdo

en: Groups
pt: Grupos

en: Group
pt: Grupo

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Tag
pt: Etiqueta

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Definições

en: Label
pt: Etiqueta

en: Text
pt: Texto

en: Options
pt: Opções

en: Inline
pt: Em linha

en: Maximum
pt: Máximo

en: Code
pt: Código

en: Attributes
pt: Atributos

en: Class
pt: Classe

en: CSS classes
pt: Classes de CSS

en: Add group
pt: Adicionar grupo

en: Style
pt: Estilo

en: Minimum
pt: Mínimo

en: Tag name
pt: Nome da tag

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Paragraph
pt: Parágrafo

en: Column
pt: Coluna

en: Element
pt: Elemento

en: Direction
pt: Direção

en: Tables
pt: Tabelas

en: Row
pt: Linha

en: Variants
pt: Variações

en: Rule type
pt: Tipo de regra

en: Text group
pt: Grupo de texto

en: Elements
pt: Elementos

en: Add element
pt: Adicionar elemento

en: Add or select media
pt: Adicionar ou selecionar media

en: Content Block
pt: Bloco de conteúdo

en: Language label
pt: Etiqueta do idioma
