ProseMirror (1.0.0-beta2) - en to ru translation catalogue (41 entries)

en: Content
ru: Содержимое

en: Groups
ru: Группы

en: Group
ru: Группа

en: Type
ru: Тип

en: Description
ru: Описание

en: Tag
ru: Тег

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Weight
ru: Вес

en: Settings
ru: Настройки

en: Label
ru: Метка

en: Text
ru: Текст

en: Options
ru: Опции

en: Inline
ru: В линию

en: Maximum
ru: Максимум

en: Media
ru: Мультимедиа

en: Code
ru: Код

en: Attributes
ru: Атрибуты

en: Class
ru: Класс

en: CSS classes
ru: CSS классы

en: Add group
ru: Добавить группу

en: Style
ru: Стиль

en: CSS Classes
ru: Классы CSS

en: Minimum
ru: Минимум

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Paragraph
ru: Параграф

en: Column
ru: Колонка

en: Element
ru: Элемент

en: Editable
ru: Редактируемый

en: Direction
ru: Направление

en: Tables
ru: Таблицы

en: Row
ru: Строка

en: Variants
ru: Варианты

en: Rule type
ru: Тип правила

en: Text group
ru: Текстовая группа

en: Elements
ru: Элементы

en: Add element
ru: Добавить элемент

en: Remove rule
ru: Удалить правило

en: Block content
ru: Блокировать содержимое

en: Add or select media
ru: Добавить или выбрать медиа

en: Content Block
ru: Контент-блок

en: Language label
ru: Название языка
