ProseMirror (1.0.0-beta2) - en to tr translation catalogue (34 entries)

en: Content
tr: İçerik

en: Groups
tr: Gruplar

en: Group
tr: Grup

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Tag
tr: Etiket

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Text
tr: Metin

en: Options
tr: Seçenekler

en: Inline
tr: Satır içi

en: Maximum
tr: En fazla

en: Media
tr: Medya

en: Code
tr: Kod

en: Attributes
tr: Nitelikler

en: Class
tr: Sınıf

en: CSS classes
tr: CSS sınıfları

en: Add group
tr: Grup ekle

en: Style
tr: Biçem (stil)

en: Minimum
tr: En az

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Paragraph
tr: Paragraf

en: Column
tr: Sütun

en: Element
tr: Öğe

en: Direction
tr: Yön

en: Row
tr: Satır

en: Variants
tr: Değişkeler

en: Rule type
tr: Kural türü

en: Text group
tr: Metin grubu

en: Elements
tr: Öğeler

en: Remove rule
tr: Kuralı sil

en: Language label
tr: Dil etiketi
