ProseMirror (1.0.0-beta2) - en to uk translation catalogue (43 entries)

en: Content
uk: Вміст

en: Groups
uk: Групи

en: Group
uk: Група

en: Type
uk: Тип

en: Description
uk: Опис

en: Tag
uk: Теґ

en: - None -
uk: - Немає -

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: Label
uk: Мітка

en: Text
uk: Текст

en: Options
uk: Опції

en: Inline
uk: В одному рядку

en: Maximum
uk: Максимум

en: Media
uk: Медіа

en: Code
uk: Код

en: Attributes
uk: Атрибути

en: Class
uk: Клас

en: CSS classes
uk: CSS-класи

en: Add group
uk: Додати групу

en: Style
uk: Стиль

en: CSS Classes
uk: Класи CSS

en: Minimum
uk: Мінімум

en: Mark
uk: Позначити

en: Tag name
uk: Назва теґу

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Paragraph
uk: Абзац

en: Column
uk: Колонка

en: Element
uk: Елемент

en: Editable
uk: Можна редагувати

en: Direction
uk: Напрям

en: Tables
uk: Таблиці

en: Row
uk: Рядок

en: Variants
uk: Варіанти

en: Rule type
uk: Тип правила

en: Text group
uk: Текстова група

en: Elements
uk: Елементи

en: Add element
uk: Додати елемент

en: Attribute value
uk: Значення атрибута

en: Selectable
uk: Вибирається

en: Add or select media
uk: Додати або вибрати медіа

en: Content Block
uk: Блок вмісту

en: Language label
uk: Мітка мови
