Protected File (from download) (2.0.1) - en to ja translation catalogue (19 entries)

en: Operations
ja: 操作

en: File information
ja: ファイル情報

en: Weight
ja: ウェイト

en: Display
ja: 表示

en: File settings
ja: ファイルの設定

en: Allowed file extensions
ja: 許可されている拡張子

en: Protected
ja: 保護されています

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Maximum upload size
ja: 最大アップロードサイズ

en: About
ja: アバウト

en: File directory
ja: ファイルディレクトリー

en: Progress indicator
ja: 進捗状況の表示

en: Field types
ja: フィールドタイプ

en: Files displayed by default
ja: デフォルトでファイル表示

en: Upload destination
ja: アップロード先

en: Reference method
ja: 参照方法

en: Enable Display field
ja: ディスプレイフィールドを有効にする

en: Enable Description field
ja: 説明フィールドを有効にする

en: Entity reference selection settings
ja: エンティティ参照セレクションの設定
