Protected File (from download) (2.0.1) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: File information
pt: Informação do arquivo

en: Weight
pt: Peso

en: Display
pt: Exibição

en: File settings
pt: Configurações de arquivo

en: Allowed file extensions
pt: Extensões de arquivo permitidas

en: Protected
pt: Protegido

en: Default value
pt: Valor padrão

en: Maximum upload size
pt: Tamanho máximo para upload

en: About
pt: Sobre

en: File directory
pt: Diretório de arquivos

en: Progress indicator
pt: Indicador de progresso

en: Field types
pt: Tipos de campo

en: Files displayed by default
pt: Arquivos exibidos por padrão

en: Upload destination
pt: Destino do upload

en: Reference method
pt: Método de referência

en: Enable Display field
pt: Habilitar campo Exibição

en: Enable Description field
pt: Habilitar campo de Descrição

en: Entity reference selection settings
pt: Configurações de seleção de referência de entidade
